VoIP je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP. Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoliv jiného datového spojení.

Pořiďte si VoIP od nás, nebo si k nám přeneste Vaši stávající pevnou linku či ISDN.

S námi ušetříte – neplatíte žádné měsíční poplatky ani paušály. S námi zaplatíte pouze za to, co skutečně provoláte. Vše si můžete pohodlně zkontrolovat online přes naši klientskou zónu – každý uskutečněný hovor, každou provolanou sekundu. Prostě a jednoduše si dobijete kredit a voláte bez obav z vysokých účtů. Pro firmy nabízíme možnost měsíční fakturace provolaných nákladů.

Volejte s námi od 0 Kč na pevnou a na mobily za 1,50 Kč (1,82 Kč s DPH).  Zahraničí hovory již od sympatických 0,67 Kč (0,81 Kč s DPH) za minutu.

Typ volání Cena ve špičce (7:00 – 19:00) Cena mimo špičku
na pevné linky 0,70 Kč (0,85 Kč s DPH) 0,40 Kč (0,48 Kč s DPH)
na mobilní telefony 1,50 Kč (1,82 Kč s DPH) 1,50 Kč (1,82 Kč s DPH)
do spřátelených sítí VoIPEX a peering 0,00 Kč 0,00 Kč

Mezi spřátelené sítě VoIPEX a peering patří: Free World Dialup, SIPhone, ENUM – e164.org, FreeVoice.cz, IPEX, Cesnet, Ha-vel, LAM Plus (vasesit.cz), OpavaNet, Netbox, Nej.cz, VOINET, Cesky bezdrat (eridan), Fayn, Faster.

Aktivace služby VoIP je zpoplatněna jednorázovým poplatkem 413,22 Kč (500 Kč s DPH).

Kompletní ceník naleznete v sekci Dokumenty.

Technické podmínky služby VoIP:

K využití naší služby VoIP potřebujete přístup k Internetu a kompatibilní zařízení. Kompatibilními zařízeními jsou například VoIP pevné telefony, SIP telefonní adaptéry pro připojení starších analogových telefonů nebo telefonní SIP PBX ústředny. Nemáte-li takové zařízení, můžeme Vám je nabídnout, stačí nás kontaktovat.

Službu VoIP lze používat také v mobilních zařízeních (smartphonech a tabletech) s pomocí aplikací třetích stran (např. Zoiper).

Pro využití služby VoIP nemusíte mít připojení k Internetu od nás. Bude fungovat i ze sítí jiných poskytovatelů Internetu.

Pro bezproblémový provoz služby VoIP musí vaše připojení k Internetu splňovat tyto minimální požadavky: rychlost > 1 Mbps, odezva < 150 ms, jitter < 30 ms.
99,9 % Internetových přípojek tyto minimální požadavky splňuje.